Fijne Duitse nieuwtjes voor het nieuwe jaar
Duitsland is altijd een fijne bestemming voor een paar dagen weg – en er is dit jaar weer heel wat nieuws te beleven. Zoals een goedkope treinconnectie naar Berlijn en Hamburg! Natuurliefhebbers kunnen weer terecht in het Koekkoek-huis in Kleve, waar het oeuvre van de Zeeuwse landschapsschilder Barend Koekkoek centraal staat. Stukje wandelen? Na 11 jaar gaat de populaire Marienschlucht weer open, een spectaculaire kloof. Leuk om mee te pikken tijdens een fietstocht!
Fiets aan de kant voor de Marienschlucht
De Marienschlucht aan het Bodenmeer gaat na elf jaar weer open. De geplande datum is komend voorjaar, op 28 maart 2026. De kloof, populair bij wandelaars, werd in 2015 gesloten vanwege een aardverschuiving. Nu is er een nieuwe stalen panoramische voetgangersbrug óver de kloof gebouwd, niet langer door de bodem van de Marienschlucht: veiliger en nieuwe spectaculaire uitzichten. Het vlakbij gelegen Bodman-Ludwigshafen is een leuke uitvalsbasis voor fietsers, de Bodensee-Radweg komt er doorheen. Prima te combineren met een wandeling door de Marienschlucht.
Nieuwe low-cost treinroute van Amsterdam naar Berlijn
Vanaf maart 2026 wordt een nieuwe, betaalbare treinverbinding van spoorwegmaatschappij GoVolta geïntroduceerd, die een directe verbinding biedt van Amsterdam via Hamburg naar Berlijn. De gemiddelde prijs zal naar verwachting rond de dertig euro uitkomen. Een milieuvriendelijke concurrent van auto en vliegtuig, hoopt GoVolta. Er rijdt vanaf 19 maart 3 x per week een trein naar Berlijn en ook vanaf 20 maart 3 x een trein naar Hamburg. Vanaf de zomer van 2026 wordt dat een dagelijkse verbinding. Info over de treinroute vind je hier. Lees hier verder over fietsen in Berlijn en hier over Hamburg!
Museumtip aan de Oranjeroute
In Kleve opende het B.C. Koekkoek-Haus onlangs na jarenlange renovatie weer de deuren. De oorspronkelijk Zeeuwse landschapschilder Barend Koekkoek was geliefd bij aristocratie en welgestelde burgers, die zijn romantische panorama’s graag aan de muur hadden hangen. Daardoor kon hij zich in 1848 een royale stadsvilla veroorloven in Kleve, die nu zijn museum herbergt. Zijn Grote Boslandschap uit 1839, ooit in het bezit van koning Willem II van Nederland, is teruggekeerd naar Kleve. Kleve ligt op de 2300 km lange Oranjeroute, die langs 23 Duitse plaatsen verloopt die een band met het Nederlandse koningshuis hebben. Fietsers langs de Oranjeroute pikken in Kleve het unieke parklandschap mee, dat door stadhouder Johan Maurits van Nassau–Siegen werd opgezet. Aanrader! Meer romantiek vind je hier.
Beeld: Duits Verkeersbureau



Reacties